Jak prawidłowo dobrać okulary do pływania

2020-09-08
Jak prawidłowo dobrać okulary do pływania

Pływanie, a zdrowie

Sport, jakim jest pływanie, daje nam bardzo wiele korzyści dla zdrowia, jak również przyjemność ze spędzenia czasu aktywnie w wodzie. Pływając, znacząco poprawiamy naszą kondycję, wysmuklamy sylwetkę oraz wzmacniamy wytrzymałość. Nieważkość organizmu w wodzie znacznie ułatwia osiągnięcie takich efektów i daje uczucie relaksu, dlatego dorośli i dzieci, bardzo często wybierają właśnie ten rodzaj aktywności.

Pływanie, a wada wzroku

Dzisiejsze możliwości pozwalają nam czerpać z tego sportu jak najwięcej, nawet mimo takich przeciwności, jak wady wzroku. Poznaj modele okularów pływackich z opcjami soczewek korekcyjnych.

Jak prawidłowo dobrać okulary do pływania?

Aby zyskać pewność, czy okulary do pływania są prawidłowo dopasowane, należy je przymierzyć przed użyciem. Najważniejszymi obszarami, na które należy zwracać uwagę, są oczodoły i okolice nosa. Idealne dopasowanie można łatwo osiągnąć przykładając okulary do pływania do oczu, bez zakładania opaski na głowę. Gdy okulary pasują idealnie, poczujesz delikatne zassanie i jednolity nacisk wokół oka. Dopasowanie okularów do okolic nosa zapewniają natomiast regulowane lub wymienne mostki, dołączane do każdego zestawu okularów do pływania.

Kontakt z nami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Analizujemy także informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej o profilowaniu w sieci.
OK
pixel