2017-11-27

JAK WSTAWIĆ SOCZEWKI DO DZIECIĘCYCH OKULARÓW MIRAFLEX?

Jak prawidłowo zamontować soczewki w oprawach Miraflex?

Tworzywo stosowane w oprawach

Oprawy Miraflex z serii Flexible & Safe Classic wykonane są ze specjalnego elastycznego materiału. Zastosowanie mieszanki specjalnych tworzyw powoduje, że oprawa nie ulega złamaniu i łatwo można przywrócić ją do pierwotnego kształtu, nawet po mocnym wygięciu. To właśnie te oraz kilka innych właściwości opraw dziecięcych Miraflex tak bardzo wyróżniają je spośród innych, dostępnych w sprzedaży. Dlatego rodzice tak chętnie wybierają markę Miraflex dla swoich dzieci.

Od czego zacząć?

Powyższe aspekty utrudniają jednak w pewnym stopniu czynność montażu tych opraw dlatego trzeba poświęcić temu szczególną uwagę. Duża elastyczność praktycznie uniemożliwia skanowanie oprawy skanerem optycznym, dlatego zalecamy stosowanie szablonów dostarczanych wraz z okularami. Producent podaje kilka wskazówek dotyczących montażu tych opraw, jednak najważniejsza jest tutaj własna praktyka. Bowiem do szlifowania soczewek stosowane są różne automaty szlifierskie, które wymagają wprowadzania indywidualnych korekt w ustawieniach pożądanej wielkości soczewek.

Na co zwrócić uwagę?

Jak wiadomo, bezpieczniej jest wyszlifować delikatnie większą soczewkę, żeby mieć możliwość jej zmniejszenia, gdyby okazała się za duża. Należy zawsze zadbać o to, aby soczewki możliwie ciasno pasowały do oprawy. Tutaj ważna uwaga, o której należy pamiętać. Aby ograniczyć błędy podczas szlifowania zdecydowano się powiększyć szablony w stosunku do poprzednich. Dla odróżnienia wszystkie nowe szablony występują teraz w kolorze zielonym. Wszystkie powyższe czynności nie wyeliminują jednak przypadków, kiedy soczewki wypadną z oprawy na skutek mocnego przegięcia, czy upadku. Musimy pamiętać, że oprawy dziecięce są szczególnie mocno eksploatowane, a wręcz niszczone przez małe pociechy.

PRZEJDŹ DO OFERTY

Kontakt z nami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Analizujemy także informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej o profilowaniu w sieci.
OK
pixel