Filtry w soczewkach okularowych dla osób wrażliwych na światło

2020-08-17
Filtry w soczewkach okularowych dla osób wrażliwych na światło

Aby zaspokoić potrzeby osób z różnymi wadami wzroku, takimi jak chociażby wrażliwość na światło, rynek optyczny oferuje wiele rozwiązań poprawiających komfort widzenia. Osoby z wszelkimi dolegliwościami narządu wzroku powinny jednak zacząć od konsultacji z lekarzem w zakresie pielęgnacji oczu lub doboru odpowiedniego filtra, który najlepiej pasuje do konkretnej kondycji oczu lub upośledzenia wzroku.

Okulary nakładane na okulary korekcyjne

Na szczególną uwagę zasługują okulary nakładane na okulary korekcyjne. Okulary takich producentów jak Jonathan Paul, czy B&S oferują wiele modeli i wielkości opraw. Soczewki w tych okularach wykonane są najczęściej z poliwęglanu i oprócz polaryzacji posiadają wiele filtrów i zabarwień. Soczewki okularowe zapewniają nie tylko maksymalną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, lecz także blokują 99,9% odblasków.

Soczewki polaryzacyjne POLARVUE®

Soczewki o żółtym zabarwieniu

Niektóre z modeli opraw oferowane są z soczewkami o żółtym zabarwieniu, które poprawiają kontrast w słabym oświetleniu. Żółta powłoka soczewek sprzyja przejrzystości widzenia i poczuciu zwiększonej jasności. Taka barwa soczewki neutralizuje niebieskie światło będące najczęstszą przyczyną wad wzroku, a tym samym zwiększa kontrast kolorów. Takie soczewki są polecane dla 90% wszystkich zaburzeń wzroku.

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje można znaleźć w katalogach i broszurach produktowych lub na stronie internetowej w kategorii okulary przeciwsłoneczne nakładane na okulary korekcyjne.

Kontakt z nami

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Analizujemy także informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej o profilowaniu w sieci.
OK
pixel